Navigation

LÜTFİ KİBİROĞLU KİMDİR?

TWITTER'DA TAKİPEDİN

HAYATI

EĞİTİM HAYATI

1947 yılında Konya / Akşehir’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Akşehir’de tamamladı. 1968 yılında yükseköğrenimini yapmak üzere Fatih’e yerleşti. 1972 yılında Galatasaray İktisadi ve İşletmecilik Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. Okuldan sonra İşletme ve Pazarlama üzerine ihtisas yapmak üzere Almanya’ya gitti. Yurda döndükten sonra Mali Müşavir olarak çalışmaya başladı.

BELEDİYECİLİK TECRÜBESİ

1994 yılında İstanbul İl Genel Meclisi Üyesi seçilen Lütfi Kibiroğlu, 1999 yerel seçimlerinde Eminönü Belediye Başkanı oldu. 1999-2004 yılları arasında Eminönü Belediye Başkanlığı yapan Kibiroğlu, efsane hizmetlere imza attı.

SOSYAL SORUMLULUK

2005 yılında Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin kurucu üyesi oldu ve İstanbul temsilciliği görevini üstlendi. Halen dernek faaliyetleri ile halka hizmet etmeye devam etmektedir.

SANATÇI YÖNÜ

Siyasi yönünün yan ısıra sanatçı bir kişiliğe de sahip olan Lütfi Kibiroğlu, yoğun çalışmalarına rağmen şiir yazmayı bırakmadı. Kibiroğlu’nun kendi sesinden yayınlanmış bir şiir kaseti ve bir şiir klibi de bulunuyor.

Lütfi Kibiroğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.


KİŞİSEL FOTO GALERİ


MİRASTA TASARRUF HAKKI VAR; EMANETTE YOKTUR. FATİH İLÇESİ ECDADIMIZIN BİZE EMANETİDİR!

100%

TECRÜBE

100%

DÜRÜSTLÜK

100%

SAMİMİYET

100%

İNANÇ